Vánoce jsou přede dveřmi

Vánoce, vánoce přicházejí…

Vánoce. Svátky klidu a míru již dávno vystřídal shon, nervozita, stres ze shánění dárků, stres z nákupů, protože vánoční svátky zasáhlo obžerství. Stoly překypují jídlem, sladkostmi, nápoji všech druhů, smaženými klobásami, kapry, někde i obyčejným filé.

Hospodyně se pachtí u sporáků, všude se line vůně dobrot, občas prošpikovaná i pachem spáleniny, protože ne vše se někdy podaří skloubit. Děcka se nemohou dočkat, až to vše skončí a pomyslný Ježíškův zvoneček zazvoní a startuje tak dychtivé rozbalování dárků.

Ti, co dosud věří tomu, že to vše zařizuje jmenovaný Ježíšek to mají jednoduché. On přece plní všechna přání.

My, co už obvykle nevěříme ničemu a nikomu, to máme horší. Musíme, nebo měli bychom vše vybrat a sehnat sami. Patřím do této skupiny a proto ty vánoce až tak nemusím. Nemám dárky. Bohužel nemám ani nápad, čím koho obdarovat. A tak obvykle den před Štědrým dnem jdu něco koupit. Pak mám už málo času na dlouhé přemýšlení a pro něco se rozhodnu.

Manželka to má jednodušší. Jednak má nápady a realizuje to během roku. Tak se nestane, že by na někoho zapomněla a já se tak jen k tomu zlehka přidám. Musím tedy alespoň jí něco vymyslet sám. A tak přemýšlím, ptám se a dostanu odpověď, nic nekupuj, nic nepotřebuji.

Ale ani já nic nepotřebuji. Motorku mám v pohodě, má všechno co má mít, včetně prodloužené technické. Na sebe? Na sebe máme všechno a několikrát, ani to neunosíme. Na dovolené moc nejezdíme, tak tudy cesta také nevede. A na naše „okolokomínovky“ není nic potřeba. Jedinou možností je opět navštívit lázně Chrastava a trochu se vymáchat ve vodě. To bude asi náš společný dárek.

Nicméně mám několik posbíraných nápadů pro ostatní, třeba se budou hodit.

Pro ty, kteří tráví pravidelně svůj čas na ranní hygieně je tady prima sportovní náčiní. Mně tedy na to stačí křížovky.

Pro případ, že špehujete manželku, kam že to stále chodí, se hodí tato čepice.

¨

Pro motorkáře oblíbený šátek

Kdo chce mít tetování a nechce se nechat tetovat

A nebo časoměřiče