Motorkářské požehnání ve Vrchlabí

Motorkářské požehnání ve Vrchlabí již po 16.

Již řadu let jezdím do Vrchlabí na motorkářské požehnání. Tentokrát to byl již 16. Ročník. Kolik z toho jsem absolvoval nevím, ale faktem je, že jsme se původně scházeli na plácku před kostelem sv. Vavřince. Vyjížďka byl na chatu v ochranném pásmu, ale nějak si nemohu vzpomenout na jméno, snad Maxovka. A ani jsem honem nenašel fotky. Později se začalo jezdit na Špindlerovku, nyní na Benecko. Několikrát jsme to vše absolvovali, ale potom jsme zvolili jiné pokračování.

My jsme potom obvykle podnikali svoje vyjížďky, ať již na Jilemnici, nebo na Rezek nad Rokytnicí nad Jizerou.

Dnešní ráno jsem sledoval online kameru z Vrchlabského náměstí a čekal, co se bude dít. Nakonec se pomalu motorkáři sjížděli, tak honem do „kůže“ a jedu také. Náměstí bylo celkem slušně zaplněno, potkal jsem opět řadu známých, které ta předpověď počasí rovněž neodradila. A tak jsem coural mezi motorkami, povídal s přáteli a čekal, až se vyjede na vyjížďku, jako obvykle poslední dobou na Benecko. Abych se mohl vymotat z té tlačenice. K poslechu hrála jakási kapela s takovou vervou, že nebylo moc slyšet vlastní slovo. Probíhala i tombola se skvělými cenami, ale jsem smolař, tak jsem nic nevyhrál. K tomu všemu je vždy zajištěno bohaté občerstvení. Dal jsem si obligátního „Turka“ pro zahřátí, na klobásu, přesto že vypadala skvěle, se mi stát frontu nechtělo.

Kolem půl jedné začalo drobně poprchávat, a kdo mohl vyrazil k domovu. Nečekal jsem tedy ani já a vydal se na zpáteční cestu. Drobný deštík mě doprovázel pomalu až do Mladých Buků, ale pak to přestalo a domů jsem dojížděl za nesmělého vykukování sluníčka.

Bylo chladno, ale i tak to bylo prima. A dvacátý ročník prý má být mimořádný, tak doufám, že budu u toho.

Počasí nám letos moc nepřeje. Je to jak na houpačce. Přes týden je i krásně, ale víkendy jsou bída. Doufejme, že se to zlepší.

Všude je plno řečí o globálním oteplování, ale nějak to nevychází, bohužel.

Tak si přátelé užívejte krásných chvilek, jak se dá.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Vrchlabske_pozehnani

https://hory200.rajce.idnes.cz/Motorkarske_pozehnani_-_Vrchlabi_4.5.2019/

Další informace