Zářijový výlet do Českého ráje.

Poslední zářijový víkend v Českém ráji.

Ze tří navržených tras Milan svatoňovský vybral tu dnešní, do Českého ráje. Hrad Valečov a Drábské světničky. Tak jedeme tedy tam. Sice jsme tu trasu před lety absolvovali, ale co kdyby se něco změnilo.

 

 

 

 

 

Vyjíždíme jako obvykle z Úpice, tentokrát ve čtyřech. Milan s Hankou, Jarda s Jiřinou a sólo Jirka a já. Trutnovští nás čekají na pumpě v Pilníkově. Nakonec byli také čtyři. Pokračujeme na Novou Paku. To jsme ještě netušili, co nás čeká v Chotěvicích. Že tam opravují silnici jsme věděli, ale že to bude horor nikdo z nás netušil. Zastavujeme na semaforu a po chvilce naskočí zelená, tak jedem. Ujedeme pár metrů a v tom opraveném pruhu jedou proti nám auta. Zastavuji a mladá řidička mi říká, že jedou na zelenou. My také. Tak tedy zelená z obou stran. Sjet na vyfrézovaný pruh se nedá, je tam díra dobrých 15 centimetrů. To bych přišel o blatník. Tak se tedy společně vyhneme a s trochou štěstí pokračujeme. Nakonec najíždíme na úsek, který je celý vyfrézován, tak není co řešit. Na povrch vystupují kanály, mnohde až dvacet centimetrů. Oranžové označení hrany vzalo dávno zasvé. Najet na to, tak máte po motorce a možná byste si poleželi v trutnovském špitále. Nikde ani človíčka, nikde žádné stroje. Mám za to, že se zde vůbec nepracuje. Kdo zvolil za dodavatele Eurovii by zasloužil veřejné pranýřování.

Vše jsme překonali a v Čisté u Horek se k nám přidali dva kluci a v deseti pokračujeme dál. Příští zastávka je na pumpě Benziny před Jičínem. Kruhák  v Úlibicích je již opraven, tak žádné kolony, vše probíhá super. Dáváme si kávu a lelkujeme. Nakonec se objevil náš přítel Fanda Dvořák z Kostelce n. O.. Jel do Pekelných dolů, kde se koná akce Usínání netopýrů. Chvilku povídáme a pokračujeme. Vynecháváme naši oblíbenou Sobotku. Jednak tam zaparkovat deset motorek dá fušku a navíc tam prý na náměstí už vybírají parkovné. Po chvilce tedy parkujeme pod hradem Valečov v obci Boseň. Jdeme na hrad, já již potřetí. Podvakrát se mi nepodařilo najít Skalní byty, ale dnes jsem konečně měl úspěch. Je to zajímavé místo, ale chtělo by to věnovat mu trochu péče a odstranit některé dřeviny, aby ty krásné skalní útvary prokoukly.

Pokračujeme pár minut a zastavujeme v Dnebohu, na parkovišti pod Drábskými světničkami. Měli se spíše jmenovat Drápské, protože se musíte kilometr drápat lesem, než k nim na vršku dorazíte. Tak jsem to letos vynechal. Fotky mám z minulé cesty. A navíc Jarda S. to fotil.

Konečně se opět scházíme a jedeme kilometr do hospody Pod hrady v Olšině. Avizovaná domácí kuchyně nezklamala. Dal jsem si králíka, asi to byl Ferda, s bramborovým knedlíkem a špenátem. Bylo to opravdu jak doma od maminy. Všechno má svůj čas a tak tedy nasedáme a pokračujeme na Turnov a přes Malou Skálu do Železného Brodu. Z Turnova na Železný Brod je nádherná silnice, jak stvořená pro motorkáře. Ale jen projíždíme, nezastavujeme.  V Semilech ještě natankuji a závěrečná káva je plánována v Bistru Na Habeši kousek před Hrabačovem. Tak popíjíme kafíčko, Milan TU laškuje s obsluhou a je nám fajn. Po chvilce se zvedáme a jedeme do Vrchlabí, v Čisté odbočíme ještě na Janské Lázně, protože v Herlíkovicích se frézuje vozovka a toho jsme si užili dost v Chotěvicích. A netrvá dlouho a jsem doma před garáží. Na cestě jsme byli 9 hodin a ujeli jsme zhruba 200 kilometrů.

Byl nádherný den, bylo by škoda toho nevyužít, a my jsme tedy nezaváhali.

Tak si užívejte i vy snad Babího léta.

Fotky z cesty jsou zde:

http://jardazupice.rajce.idnes.cz/Posledni_zarijovy_vikend_Ceskym_rajem/

http://jardabat.rajce.idnes.cz/CESKY_RAJ_30.9.2017/

http://milanmedak49.rajce.idnes.cz/Cesky_raj_30._9._2017/

Komentáře   

 
0 # Luděk zaplatílek 2017-09-30 21:33
Vážení kamarádi,jsem moc rád,že jsem se dnes mohl zúčastnit společně s vámi super vyjížďky po Českém ráji.Krásné počasí,úžasně zvolená trasa a správná parta lidí,kteří si na nic nehrají a spojuje je láska k přírodě,k motorkám a nefalšované kamarádství.Tak jsem to dnes viděl já.Jsem moc rád,že jsem vás poznal a těším se na další setkání.Mějte se všichni moc fajn a přeji vám ještě moc ve zdraví najetých kilometrů.Díky. L.Z.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Jarda 2017-10-01 09:34
Tvá pochvala nás Luďku všechny těší. A kdykoliv budeš mít s kamarádem chuť, přijeď. Na stránkách je můj telefon i mail, kdyby jsi to potřeboval. Mějte se kluci fajn a zase brzy na viděnou.
Jarda
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Další informace