Krkonošské zavírání šoupátek v Hostinném 2017

Krkonošské zavírání šoupátek v Hostinném 2017

Hostinnské náměstí vždy na jaře a na podzim ožije motorkáři. Jak Otvírání, tak i Zavírání šoupátek jsou natolik známé akce, že se vždy sjede kupa motorkářů na náměstí, aby společně zahájili a ukončili sezonu. Pokud tedy počasí dovolí. Pamatujeme dobu, že se sešlo málo motorek, nebo jsme i chyběli. Zpočátku na tuto akci stačilo malé parkoviště před rehabilitačním ústavem, teprve postupem času se vše přesunulo na náměstí. Holt, jsme již pamětníci.

Na sobotu 14. 10. 2017 „rosničky“ slibovaly pěkné počasí, ale poněkud se do předpovědi netrefily. Ráno bylo pošmourné a sluníčko se nějak nemohlo přes mraky probrat. Sešli jsme se v půldvanácté  na našem obvyklém místě a odjeli směr Hostinné. Bylo nás sedm, v Pilníkově se další dva přidali. Chtěl jsem objet opravovanou silnici v Chotěvicích, ale nakonec jsem se nějak zmýlil a zamířil na ni. Musím znechuceně říci, že se od minula téměř nic nezměnilo. Pouze seřídili semafory, aby nepouštěli na zelenou z obou stran zároveň. Jo, a ofrézovali ty vystouplé kanály. To je vše. Je to nehorázná lajdáckost stavební firmy. Přeskákali jsme to a po pár kilometrech zastavujeme na náměstí v Hostinném. Je téměř zaplněno a další stále přijíždí. Takovouhle účast jsme tu již zažili, ale nebývalo to poslední dobou zvykem. Myslím si, že příslib slunečného počasí nalákal řadu lidí. Krátce po jedné se kolona vydává na vyjížďku. My již tradičně tuto část, oproti dřívějšku, vynecháváme. Bývalo to chaotické ježdění, kde „mlaďáci“ neustále jezdili sem a tam, předjížděli a nesnažili se jet pěknou uspořádanou jízdu. Takže to bylo stále spojka, brzda, plyn a oči na stopkách.

Počkali jsme, až většina odjede a jeli přes Slemeno a Horka u N. Paky na Vidochov. Zde odbočujeme na vesničku Stupnou, kde je krásná klikatá silnička, okolo plno krásných chaloupek, aleje stromů s nádherně zbarveným listím. Prostě paráda. V kempu na Pecce je vždy zajištěno občerstvení a tak dřívějším příjezdem nemusíme stát frontu na jídlo a v klidu se občerstvíme. Už zde několik motorek bylo, protože i někteří další to tak řeší. Počkali jsme na příjezd ostatních, něco jsem vyfotil a v poklidu pokračujeme k domovu. Obvykle jezdíme přes Vidonice a Bílou Třemešnou, se zastávkou na přehradě Les Království. Tentokrát jsme to vzali na Lázně Bělohrad. Jednak proto, že chtěli zastavit na kávu a zákusek, jednak Milan navrhoval zastavit v Bělohradě v nějaké zahradní restauraci. Restauraci jsme našli a zaplnili dvůr motorkami. Venku se sedělo příjemně. Číšníkovi jsme trochu zamotali hlavu, protože ukočírovat tolik důchodců na jednom místě dá fušku. Nakonec všichni dostali co chtěli a panovala obecná spokojenost. Jako obvykle jsme se zasmáli některým výrokům a vtipům, tak jak to má na správném výletě být. Nezbývá než říci, že dobrý výlet dělá nejen dobré počasí, zvolená trasa, ale i dobrá parta. A to nám obvykle vychází.

Tak se mějte a užívejte jako my.

Jarda z Úpice.

Pár fotek je zde:

http://jardazupice.rajce.idnes.cz/Zavirani_soupatek_Hostinne_2017/

http://milanmedak49.rajce.idnes.cz/Hostinne_14._10._2017/

Další informace