11. setkání na Bohdašíně

11. uzavírání sezony v hostinci na Bohdašíně.

Hostinec na Bohdašíně je naším pravidelným místem, kde teoreticky uzavíráme sezonu daného roku. Tentokrát již po jedenácté. Schází se nejen členové Motoklubu Úpicko, ale zavítají k nám i naši přátelé, ale i příznivci motorismu vůbec.

Hostinec nebyl zvolen náhodně, má ho ve své moci manželka našeho člena Toma.  Setkáváme se vždy v listopadu, den po zabíjačkových hodech, takže plno zabíjačkových specialit zbude i na nás.  Cílem však není obžerství, ale setkání s přáteli, probrání všech zážitků z našich cest, nebo i cest našich přátel. A letos se nás sešlo tolik, že jsme zaplnili celý sál. Přesto jsme některé pravidelné účastníky postrádali. Bohužel ani našim řadám se nevyhýbají nepříjemné věci, a tak jsme ve svém středu postrádali našeho kamaráda Endyho, který brázdí nebeské dálnice.

K dispozici je projektor, tak to nemá chybu. Letos jsme měli možnost prohlédnout komentované fotky z cest Rudy a jeho přátel z cesty po Norsku, fotky a videa z cesty Oldy po Albánii a velmi pěkné video a fotky Jablonského ml. z jeho putování po Taiwanu, kde byl na půlročním pobytu.

Zábava byla jako vždy bezvadná, přátelství bylo navíc utužováno u baru, kde je vždy bohatá nabídka tekutin. Od kohoutkové vody po „ohnivou vodu“.

My s Alenou jsme se moc nezdrželi, neboť nás tentokrát vezla dcera Cyndy Kristýnka a Dáda, která tam byla s námi, tak spěchala domů, že ji zavolala zbytečně brzo. Co naplat, pěšky bych šel nerad. Já obvykle „zamykám“ hospodu.

Nic naplat, zbývá se jen těšit na novou sezonu v r. 2018, která by mohla být příznivější, nežli ta letošní, u které nám to počasí moc nepřálo.

Ale i tak jsme najeli dost kilometrů, podnikli pár pěkných výletů a užili kopec srandy s bezvadnou partou. A tak to má být. Osvěžit tělo a mysl jízdou pěknou krajinou, posezením u kávy a klábosením o všem možném. Alespoň pro mě je to vždy pořádná vzpruha. Na motorce mě všechno přestane bolet a dobiji plno energie.

Z cest máme vždy plno fotek od nás i našich kamarádů, tak je nad čím vzpomínat.

Přátelé, jezděte, vzpomínejte a užívejte. Život letí závratným tempem a nedá nám šanci všechno stihnout, tak alespoň něco.

Jarda z Úpice

Fotky jsou zde:

http://jardazupice.rajce.idnes.cz/Bohdasin_2017/

http://milanmedak49.rajce.idnes.cz/Vyrocni_schuze_Bohdasin_18._11._2017/

 

Další informace