Za kabriolety do Dobřenic

 

Kabrioletem („Gabčou“) do Dobřenické Cabrio Galery.

Je zde otevřeno několikrát za léto, protože je v soukromé budově, dříve cihelně. A majitel zřejmě trpí ještě pracovní povinností.

Byl jsem zde vloni. Některé exponáty jsou stejné, jiné přibyly. Ale vždy je co obdivovat. Mladí nám neustále podstrkují, jak ta předrevoluční doba byla špatná. Ale i v té době vznikala spousta sportovních odvětví, byli jsme mistry v autokrosu, na motorkách jezdili mistři světa, na ploché dráze dominovala ESA, mnohokrát jsme s Jawami a Čízami vládli Mezinárodní šestidenní. A relly s Hauglandem, nebo s Blahnou byl zážitek. Naše Škody se vyváželi i do světa, mnohé byly unikátní, obvykle s úpravami Metalexu. A motocykly, které smrdí zdejším „ohrňovačům“ z EU, jezdí s úspěchem ve světě dál. A že některé z těchto výrobků nemělo světové parametry, tak to ve světě chodí. O to více je obdivuhodné co s nimi jezdci dokázali.

Miluji tuto technickou historii a tak když někde mohu, shlédnout sbírku těchto unikátů, ať již jsou jakékoliv, neodolám. A že nás takových je plno svědčí obvykle vysoký zájem diváků, jako např. včera v Litomyšli.

Tak ať nám to vytrvá i nadále.

Jarda z Úpice

Fotky jsou zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Kabriolety_Dobrenice_2020

Další informace