Tentokrát na cestě do Jičína

A opět na výletě, tentokrát do pětice Jičín.

Je středa, ráno bylo trochu pošmourné, ale nakonec se sluníčko probojovalo nad mraky a udělalo se krásně, až tedy na ten studený vítr. Ale už od rána bylo tepleji než v předchozí dny. Navečer jsem se vrátil a bylo již 18°C.

Po poledni jsem se vydal klasickou cestou přes D. Králové, Miletín a Lázně Bělohrad do Jinolic. Tady by měl být, pokud to virus nezhatí jako vloni, sraz motorkářů na akci pořádanou Policií ČR s názvem Jedeme spolu kolama dolů. Odtud se společně s policejním zajištěním má jet na letiště do H. Králové, kde je připraven zajímavý program. Já jsem už před časem podobnou akci podnikl, a to byl sraz na Zvičině. (https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Jedeme_kolama_dolu/ ). Parkoviště kde se to má sejít je docela mizerné a celé to Jinolické zázemí také. Samá bouda, každá jiná a žádná trochu stylová. Ale zato se lze všude občerstvit, tedy pokud to funguje. Nevím proč to je tak oblíbené místo.

Párkrát fotím a popojedu jen kousek k Turistické chatě v Prachovských skalách. Nechce se mi platit celodenní parkovné kvůli 10 minutám, tak jen fotka, že chata stále stojí. V Prachově na chvilku zastavuji a hned pokračuji do Jičína. Každou chvíli jezdím okolo, tak jednou musím navštívit i centrum. Sluníčko svítí, je teplo a mám docela propocené triko. Ale lepší než zima. Obcházím jen náměstí, něco málo vyfotím a jedu dál, omrknout i Valdštejnskou lodžii. Už je to nějaký ten pátek, co jsem zde byl naposledy. Je to trochu zrenovované, dovnitř se dostat nedá, tak těžko posuzovat co vše se obrátilo k lepšímu. Jedu tedy pomalu k domovu. Tentokrát přes N. Paku a Trutnov.

Ujel jsem parádních 150 kilometrů, potkal něco málo motorkářů, zřejmě ostatní byli v pracovním zápřahu.

Tak prima dny, zejména v sedle motocyklu.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Jicin/

Další informace