V sobotu i v neděli na výletě.

Pokračování výletu za vysvědčení.

V sobotu bylo krásně, tak jsme s vnučkou nastartovali čtyřkolku a jeli na doplňující výlet. Zastavili jsme se na pevnostním srubu T-S-19 Turov. Nadšenci, kteří tráví svůj čas a utrácí své peníze za revitalizaci tohoto objektu zaslouží jedničku s hvězdičkou. Prošli jsme srub, trochu si zastříleli a po chvíli pokračovali na Bischofstejn. Vylezli jsme tentokrát až na vrchol, musel jsem s holkou, jinak bych tam nelezl. Jednak tam nic není a ani není vidět jako kdysi za mých mladých let. Pak jsme to projeli přes neskutečné hnusný a zlodějský Adršpach, zastavili jen pro fotku u zámku. Na ruiny hradu Adršpach se nám nechtělo. Mazali jsme domů, chystala se totiž grilovačka. A tak jsme to prima zakončily.

A neděle stvořená na výlet.

Dnes byla neděle, tak jsem také musel vyvézt motorku. Naplánoval jsem si Veterán muzeum Slatinice. Cesta ubíhala z domova parádně, čas jsem měl, tak jsem nejprve navštívil bílou Černou věž v Drahanovicích. Jediná věž se zachovala z původní tvrze. Kdysi byla pokryta psaníčkovými sgrafity, tudíž Černá. Je zachovalá a vzorně udržovaná. Na prohlídku jsem měl čtvrt hodiny, v poledne se zavírá, je přestávka. Tak jsem to stihl a po několika kilometrech zaparkoval ve Slatinicích. Tady se zase otevíralo až v jednu po poledni. Tak jsem si prošel lázně, o kterých s nadšením vyprávěla pacientka z Lázní Velichovky, když jsem tam byl na léčení. A myslím si, že měla pravdu. Lázně jsou sice malé, ale upravené a zrekonstruované.

Přišel čas na muzeum, tak hurá tam. V muzeu převažují hlavně Mercedesy, ale většinou ty skvostné a i tehdy drahé. Škoda jen mizerného osvětlení. Špatně se fotilo, blesk neblesk. No ale něco málo fotek mám.

Po nějaké chvilce jsem pokračoval na Konice, se zastávkou na Barokní sýpce v Ludéřicích. Z popela vzkříšená sýpka, díky občanskému sdružení. Tak jsme to společně se seniorským průvodcem prolezli. Moc pěkné a na tak malou vesničku zajímavá stavba.

Ještě jsem se konečně zastavil v Moravské Třebové na zámku, kde jsem dosud nebyl. Ale z venku je to jen o pár snímcích, zrovna tak i město. Byl jsem ale tak uškobrtaný, že jsem už na nic neměl chuť, jen skončit doma. A to se mi, jako vždy vydařilo.

Výlet jsem si užil a jsem s tím i spokojený. Na silnici bylo tolik motorek, že jsem jel skoro pořád jen s jednou rukou a druhou zdravil. Ale je to super.

Tak si užívejte i vy, přátelé.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Muzeum_a_Lazne_Slatinice/

 

Další informace