Na léčebný pobyt do Lázní Libverda

Opět v Lázních Libverda.

Nebylo to dávno, co jsem zde byl na motorce. Tentokrát to bylo autem, s dopravou manželky na léčebný pobyt. Nastupovala na plně hrazenou léčbu se 60 procedurami. Ubytování v Novém Domě, kde je i centrální recepce, vstupní prohlídky a podobně. Je to příjemné prostředí s pěkným vybavením a restaurací. Pokoje jsou dvoulůžkové, se sprchovým koutem a WC. Vypadalo to mnohem lépe než na fotce. Vybrala si tyto lázně a myslím si, že neudělala chybu. To uvidíme po návratu.

Lázně jsou situované ve velikém parku s tím, že nikam není daleko. K tomu je celkem slušná možnost sportování, ale to nechá moji ženu chladnou. V Clam-Gallasově paláci, se Lvi před vstupem, jsou jídelny pro pacienty, personám a zřejmě i pro VIP hosty. Okolní pavilony mají další vybavení, tak není co řešit. U kolonády je malá cukrárna, tedy pouze s venkovním posezením, nabízející celou řadu laskomin. Já si vždy dávám teplou lázeňskou oplatku a ani dnes jsem neučinil jinak. Nabídce na voňavé svařené víno a horký grog jsme museli odolat. Manželka proto, že šla na oběd, já mám utrum do konce života, i tak jsem řídil.

Nastal čas svoji ženu ponechat lázeňskému osudu a vydat se na cestu k domovu. Ráno jsem to vzal na Vrchlabí, Vysoké n. J. a Jizerskou magistrálou do Bílého Potoka a Lázní Libverda. Zpátky jsem jel podobnou trasu, jen jsem to vzal přes Polubný,  kolem nádraží Kořenov s napojením na hlavní od Tanvaldu. Pak jen kolem Jizery do Vrchlabí a klasikou domů. Obě trasy jsou stejně dlouhé a i časově shodné.

Tak jsem se pěkně svezl, chvílemi jsem myslel, že sundám střechu, ale přece jen místy nebylo zrovna vedro. Tak nic.

No a trasu si snad zopakuji s vnučkou, že bychom manželku zkontrolovali a potom ještě si ji opět přivézt domů.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Lazne_Libverda%2C_podzim_2022/

Další informace