Veterán show, aneb Hajnice 2008

Zvoní telefon, volá Jakub: „Jsem v Hajnicích a zrovna hlásili v obecním rozhlase, že okolo 15ti hodin se v místním hostinci zastaví na občerstvení parta asi 40 motorkářů, veteránistů“. Mé motorkářské srdce zrychlilo svojí činnost. Ihned jsem zavolal pro informace na obecní úřad. „Ano, je to pravda“, přisvědčila mi pracovnice a dodala, „něco už pod okny burácí“. To bych měl vidět. Tak tedy na Vistě domů, přestrojit, oběd nechat obědem a hurá na Hajnice. Dorazím na místo a jsem tam jediný motorkář. No ale celá řada obdivovatelů tam čekala. Nádhernou půlhodinu jsem strávil povídáním o motorkách s pořadatelkou akce Dvorské toulky do Ratibořic z Veteran Car Clubu Dvůr Králové n.L., pravděpodobně s pí. Jitkou Blažkovou. Probrali jsme motorky, silniční zákon, nemravné řidiče a všechno co dnes k dopravě náleží. Dostal jsem k publikování pěkné plakáty. Pro informaci přidávám ještě stránky www.vcc.cz , kde jsou veškeré informace.
LogoMotorky nikde, půl páté na krku, pojedu domů. A konečně přijeli. Doprovod tvořily dva nádherné automobily, to aby se všichni vřítili a nikdo neztratil.
Parta nadšenců z Českého Ariel Klubu trávící dovolenou u Dvora Králové, pořádajíc společné vyjížďky po našem kraji. Vyfotil jsem, co se dalo, a že to bylo krásné, posílám tyto informace dál. Nejvíce zastoupená značka byla Ariel. Nádherné stroje původem z Anglie, pocházející převážně ze 40. let minulého století.

A jménem Veteránů ze Dvora vás zvu i do Ratibořic 9. 8. 2008.

Trasa

A to je trasa kde se všichni toulali.
Jarda z Úpice, 1. 8. 2008

Více fotografií z Hajnic 2008 naleznete ve fotogalerii.

Další informace