Motobabky 2010, aneb poprvé i podruhé

Poprvé proto, že loňský ročník byl nazván „nultým“, ale vlastně tedy již po druhé. Nicméně je to otázka pouze číslování a v motorkaření matematika nemá velké výsady.
Jediné počítání při jízdě mám přepočet mílí na kilometry, ale ani s tím si člověk moc hlavu lámat nemusí.

Osvědčené místo Sejfy kousek od Trutnova, v přírodě, se vším zázemím, které si lze jen přát. Na rozdíl od loňska přálo i počasí, tak si každý přišel na své, jen nemoky se líně válely v brašnách.
Sobotní dopoledne bylo časem příjezdu a setkávání se s přáteli. Někteří nedočkavci tedy dorazili již v pátek.

Tentokrát mohli využít i bazén, kde se koupalo i pár domácích, nebo spíše hostů, ale nemotorkářů. Bylo alespoň na co koukat. Voda asi nebyla moc teplá, alespoň některé partie pod ženskými plavkami tomu nasvědčovali. Ale příroda se při svém plánování řádně zamýšlela, a tak ve spolupráci s Pánem tvůrcem na tom zapracovali. Konečně řada z nás zná film Stvoření člověka. U vstupu do restaurace byla cedule, že vstup v plavkách je zakázán. Musí to být velmi zajímavé sedět v restauraci a pozorovat dámy jak jdou na toalety. Kam si ty plavky pověsí?
Takže zpátky k našemu Motosrazu. Probíhá setkávání s přáteli, posezení u piva bez piva, většina si dala oběd před vyjížďkou, aby netrpěli hlady po cestě. Přijela řada přátel, které jsem dlouho neviděl a několik z těch, z kterých jsem měl velikou radost. Pár jich chybělo a nevím ani proč. Jestli nehonili Tigra Voodse po kurtu, tedy po greenu. Ono mu to teď moc nejde, tak byla šance ho porazit. Možná by to zvládl i Míša.

O druhé se vyráží na vyjížďku. Tridac zakládá tradici společného focení na přehradě Les království, kam chce přijet pokaždé odjinud. Dvě cesty jsme již vyčerpali, dvě zůstávají a ta poslední bude muset být po vodě. Jsem zvědav, kde sežene na přehradu parník.

Zpátky to vezmeme ještě na Zvičinu, což je pěkný kout, nebo tedy kopec v blízkosti. Využíváme novinky a dáváme si zmzrku, někdo kávu a jediné co nevím je to, jestli někdo vylezl na rozhlednu Raisovy chaty, která je opět přístupná veřejnosti a to, myslím, po více než 30 letech.
Přes Horní Dehtov a jejich čerpací stanici se vracíme zpět do Trutnova.

Tam probíhá několikátý ročník Open Air Festu, tisíce lidí, stany snad i na silnici (..to zas bude v áleji nablito velebnosti…). A to je ještě mega akce Motosraz Kateřina. Takže bohaté dění v okolí Trutnova.
Po návratu na základnu posedíme, v rondu chystají vše na večerní část. Přesun na místo, kde je připraven guláš, maso na grilu a jiné pochutiny a tekutiny.
Chvíle napětí před oblíbeným proslovem Giovanyho, odměna zasloužilým členům, nebo jestli to byl nějaký úplatek, nevím. Tentokrát ale měl jen krátkou řeč, je vidět, že neměl moc času na přípravu.
Nicméně jako vždy tombola a pěkné výhry pro každého.  Musím podotknout, že každý si vylosuje svůj dárek a každý ho dostane. Žádný ples s tisíci losy a deseti cenami, jak to známe z oblíbeného filmu Hoří má panenko..
Zatím co většina přátel pokračuje v zábavě, my s přáteli odjíždíme večer domů. Každý má své starosti a povinnosti a tak občas musí své plány a touhy korigovat.
I tak to bylo pěkné a přátelské setkání nás starších na motorkách. A přátelé, i motobabky, tedy spíše motodámy mezi námi byly. Nejen jako „baťůžky“, ale hlavně řidičky. A každé to moc slušelo. Kriticky je však nutno přiznat, že motodědků bylo podstatně více.
Nezbývá než si přát aby nám to vydrželo i do dalších let, aby nám přálo počasí jako letos a sešli jsme se v ještě hojnějším počtu. A Oldovi, Tridacovi, popřát pevné zdraví, neutuchající elán, neboť to má bezvadně zorganizované. Aby úplně nezpychl, musím říci, že mu do toho možná kecal Giovany, ale o to pevnější nervy musí mít.

 

Ba ne to je vtip, bylo to prima.
Jedinou vadu na kráse, a to jen tedy pro mne, byl ten můj trucující „Indián“. Místo aby se choval jako vznešený Vinetou, byl jak Sioux po flašce laciné „ohnivé vody“. Trucoval, střílel, prskal a vůbec… Žádnou čest prérijním chlapcům nedělá. Myslím si, že letos jsem dojezdil.
A tak to ma byt přátelé………

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

http://www.lesniplovarna.cz/
http://www.zvicina.eu/
http://www.interregion.cz/turistika/stavby/technika/les_kralovstvi/prehrada_les_kralovstvi.htmhttp://www.svkaterina.cz/

Další informace