Bohdašín 2011, aneb co dál v roce 2012

Letošní rok nebyl o nic chudší na ujeté kilometry nežli ty předešlé, byť to původně vypadalo, že toho mnoho nenajezdíme.
Poznali jsme poměrně dost pěkných míst po republice, pár nás bylo i za hranicemi, někteří jako Miko daleko, někteří jen v Polsku či na Slovensku. V každém případě jsme využili každé chvilky k vyjížďce.
Co se negativně projevilo, byl velmi malý zájem o společné vyjížďky. Zatím co do Poděbrad na Harleje nás jelo dost, tak pozdější cesty jsme absolvovali v několika motocyklech, někdy jen dva. Na půvabu cesty se to nijak neprojevilo, naopak se dá říci, že jsme si to užili, neboť méně lidí, méně dohadů.
Nicméně mě to nutí zamyslet se nad tím. Nechci spekulovat o důvodu, či mám velký podíl na tomto stavu, či je to otázka jiná. Nebudu již plánovat žádné cesty předem. Lze se domluvit prakticky ze dne na den. Každý máme mobil, máme k dispozici stránky s možností aktuálně napsat svůj názor, nebo návrh na výlet. Nebudu si dělat starosti, jestli někdo přijede, nebo nepřijede.
Tento stav se projevil i velmi slabou návštěvou na společném setkání v hostinci Na Bohdašíně.
Pár lidí se pro pracovní, nebo osobní důvody nemohlo dostavit a předem tuto skutečnost avizovali, ostatním to je jedno. Dostavili se jen ti skalní, kteří mají motorkaření v krvi.
Zvažoval jsem, jestli v tomto setkání má ještě smysl pokračovat. Lucka navrhuje pokračovat. Je pravda, že je jedno jestli se sejde jen pár lidí, kteří o to stojí. Můžeme si popovídat, posedět s přáteli, podívat se na pěkné fotky z cest našich přátel, ochutnat něco dobrého a společně se připravit na další sezonu.
Přeji každému, aby si našel svoji cestu, kterou se bude se svým miláčkem ubírat, aby si každý našel nějaká krásná místa, nové přátele na cesty, aby si každý v pohodě užil jízdy po krásné krajině za krásného počasí. A to vše bez jakýchkoliv nehod.
Tak si ten rok 2012 užijte.


Další informace