Poslední míle roku 2011

Tak se jmenuje pravidelná akce pořádaná kluky z MC klubu Black Knights Jílovice. Pravidelné setkání je na č.s. Robin Oil ve Rtyni v Podkrkonoší. Kupodivu zde potkávám přátele a naše členy, které jsem viděl naposledy vloni na našem IV. Setkání v hostinci na Bohdašíně. Tak trochu popovídat o motorkách, něco vyfotit a již honem osedlat motorku. Jedeme! Odjezd v 11,00 směrem na Úpici, Trutnov, kde zastavujeme na „kouřovou“ na Shellce. Pokračujeme v pěkné koloně na Jaroměř a přes Josefov na Jílovice. V okolí Jílovic se všude válela mlha a bylo docela chladno, na rozdíl od krásného počasí u nás.

Zastavujeme v klubu a občerstvujeme se gulášem a tradičním „turkem“. Někteří jedou dál do Opočna, do své oblíbené restaurace na oběd, někteří asi i jinam.
Vzhledem k tomu, že přijel i Mikeš po noční směně, soutěžící v soutěži Motoplac, pořádané Motokrupka, jedeme ještě stihnout poslední body a navštívit poslední soutěžní místo vůbec. Jede s námi i Vaca, tentokrát na skútru, který mu uhání jak drak, takže jedeme svým obvyklým tempem. Lev, který se vždy rád připojí jede s námi jako technický doprovod. Ne, jako kamarád. A tak pár fotek v Lípě a honem navštívit Konecchlumí, neboť je opravdu konec. Konec naší motorkářské sezony. Sice každý ještě něco málo najede v tom krásném podzimním čase, ale už nic velkého to nebude. Jen takové couračky „okolo komína“.

Letos jsme toho najeli celkem dost, sice nás z Motoklubu Úpicko jezdí čím dál tím méně, ale co naplat. Každý jezdí jak chce, kam chce a s kým chce. A tam to má být. Pak je ještě jedna možnost- nejezdí vůbec. A to je opět každého věc.
Poslední naše setkání je vždy v hostinci na Bohdašíně. Na to se ale na motorce již nejezdí.

Tak se všichni mějte a užívejte poslední chvíle.

Fotky z cesty ZDE (Hynek - Rajče)
Fotky z cesty ZDE (Medaminda - Rajče)

Další informace