Harlejáři opět letos v Úpici

Jardovi Harlejáři se loňské setkání veteránů Harley-Davidson, druhého nejstaršího motocyklu v Americe natolik podařilo, že letos uspořádal již druhý ročník. Byl jsem osobně pozván a tak nedočkavě jsem očekával páteční odpoledne. Sotva se přiblížil jakýsi čas naskakuji na motorku a uháním do autokempu v Radči.
Jarda už je na místě, s ním i pár Harlejářů. Zdravíme se, přece jen se s některými znám z loňska.
Pobíhám tam s foťákem a snažím se zadokumentovat tu ocelovou, místy již sešlou krásu v objektivu.
Pomalu se všichni sjíždějí a nastal čas na večeři. Tu já mám doma, tak se loučíme. Sejdeme se v sobotu.
Sobotní ráno a jsme s Jirkou Vandrákem na místě. Opětovné focení motorek, úhledně srovnaných podle lajny. Trochu s předstihem jedeme na náměstí, abychom se mohli připravit na příjezd. Přijíždí naši kamarádi z klubu a noví motorkáři z Novoměstska.

Kašlající stroje dvakrát obtočí vánoční strom na náměstí a odjíždí na parkoviště u Železářství Melichar. Zde probíhá doprovodná akce záchranných složek k jejich mezinárodnímu dni.
Náhodní návštěvníci fotí, kamera ze studia JS filmuje. Počasí je lepší než v pátek. Prostě paráda. Kolona se rozjíždí dál po trase a tvoříme ji doprovod. Snažíme se zajistit hladké průjezdy křižovatek, uzavírat kolonu od vozidel, a myslím si, že se nám to dařilo.
Po příjezdu k Vile Barbora, kde budou obědvat, se všichni srocují na focení a my nechybíme. Mám velkou radost, že můžeme být přitom, i bez H-Déčka.

Naše parta pokračuje dál, je sobota, malý výlet s novými přáteli neškodí.
Tak je vezmeme na naše oblíbené místo. Přehrada Les Království. Vandrák opět zlobí s jídlem, tak tedy dáváme si klobásu z grilu a pivo bez piva.
Po chvilce jedeme dál, směr Zvičina. Tady startuje orientační soutěž dřívějších automobilů Škoda. Přijíždíme trochu pozdě, většina je již na cestě.
Dáváme si kávu, někteří opět jedí…..
Za chvilku jsme v sedlech a jedeme přes Pecku, Bělou u Pecky krásnou kroucenou silničkou mezi parádními chalupami přes  Stupnou do Vidochova. Pak, aby toho nebylo málo, jedeme na Studenec a

Pep nás nasměroval na zkratku přes Bukovinu u Čisté do Dolní Kalné. Jedu tudy poprvé a jsem nadšen krásnou silnicí a krajem. Pak už směrem k Trutnovu, ale napřed ještě navštívíme kemp Kateřinu, kde měli sraz automobily Mercedes. Opět cvakáme pomyslnými uzávěrkami a ukládáme fotky na karty. Odjíždíme do Vítězné a na křižovatce v Kocbeři se loučíme s přáteli Jiřím a Bárou. My jsme za chvilku doma.
Hezká sobota ještě nekončí a již spřádáme zítřejší cestu, tu inicioval Olda s Dášou, ale to už je jiná kapitola.

Další informace