PF 2019

První březnový výlet v roce 2018

Jak jsme v letošním roce poprvé vyjeli do světa.

Letošní počasí nás zkouší, trápí a irituje. Chvilkami to vypadá, že kvetoucí sněženky a bledule už najisto znamenají jaro, ptáci už ráno vesele zpívali, ale najednou z toho nic není. A už zase vyhrožují mrazy.

Ještě že neděle to trochu spravila. Ráno to nijak krásně nevypadalo, ale již před polednem vykouklo sluníčko. Tak honem poobědvat, vytáhnout zaprášenou kůži, navléci co je třeba, vystrkat motorku, startovat a jedem. Poprvé letos natankovat a uhánět do Nováče na kávu. Jen tak jsme to na stránkách nadhodili, ale hlavně to je má první tradiční jízda. Pravidelně zastavuji u památníku jízdní bitvy z roku 1866 u Vysokova.

 

Jsem zvědav, kdo všechno přijede a s kým se zase po dlouhé době setkáme. Občas mě přátelé zlobí, ale přece jen jsem s nimi rád, rád s dobrou partou jezdím.

V Nováči již relaxoval Jarda s Jiřinou, tentokrát se svoji novou mašinou. Nevím zda motorkoautem, nebo automotorkou, ale v každém případě Trikem Rewaco Strojovna asi dvakrát delší než naše auto. Zkusil jsem si na to sednout, ale pedály jsou uzpůsobeny pro Jardu, já bych je musel mít na ruku jako invalida. Stroj je to nádherný a musím říci, že jim sluší.

Potkal jsem po delší době i Miloše, který přezbrojil a zajíždí krásné Ducati Scrablera. Po chvíli dorazil Milan se svým Spiderem, Zděnda na své Kawině, Hynek s Bobinou ve svých krásných žlutých helmách a jejich syn. Motorkářů zde bylo jak na srazu.

Ale samozřejmě jsme nebyli všichni. Chyběl nám Jirka Chopper, který trochu marodí, ale jarní sluníčko a nedočkavá Kawina v garáži ho z toho brzy vyléčí. A když Eva sedne na tu svoji Kawasaki, tak to už nevydrží a vyjede.  A na to čekáme, protože je jedním z našeho tvrdého jádra Motoklubu Úpicko. A má konečně naše tričko, tak se s ním musí pochlubit. A tak Jirko vzhůru do sedadla.

Těším se i na kluky z Trutnova a naše nové přátelé ze Severní sekce. Pevně doufám, že se všichni společně vydáme do Poděbrad na setkání motorkářů a nejen H-D, ale všech. Protože motorkáři jsou všichni, kteří jezdí na motorce.

Domů jsme se vydali za nedlouho, protože se zacházejícím sluníčkem se trochu ochladilo. Ještě jednou zastávka u pomníku a pokračujeme k domovu. Chtěl jsem se zastavit u Jirky, abychom si pokecali o pražské výstavě a právě absolvované vyjížďce, ale musel jsem spěchat k domovu. Měl jsem na pilno. To asi to kafe, kdoví jestli nebylo od Maryši, ze spolku.

I tak to byla paráda.

Přátelé, Ti co to ještě neudělali, plachty dolů, otřít prach, zkontrolovat baterku, natankovat a vyrážíme. Sezona je zcela jistě před námi. A všichni, kteří se léčíte s nějakými neduhy, do boje s tím neřádem. Na nás si žádná choroba nepřijde.

A už koukejte někam dorazit, dlouho jsme se neviděli.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde:

http://jardazupice.rajce.idnes.cz/Breznovy_Novac/#P3110028.jpg

 

Přidat komentář


Další informace