Na Motovýstavě v Liberci

Jak jsme jeli na Motovýstavu do Liberce.

Na sobotu předpovídali pěkné počasí, tak jsme zorganizovali na popud Dády výlet do Liberce. A proč ne? Je tam výstava motocyklů, a to je naše téma.

V sobotu ráno bylo v Úpici mrazivé ráno. Dva pod nulou. Myslel jsem, že mě švihne. Start byl ohlášen na půl desátou a do té doby sluníčko naštěstí udělalo své. Oteplilo se a bylo to hned veselejší.

Z Úpice vyjíždíme ve čtyřech. Další zastávka je na čs. V Pilníkově a tady byli trutnováci také ve čtyřech. Kluci ze severní sekce nás čekali v Hrabačově a to hnedle ve třech. Tak jsme v jedenácti pokračovali na naši pravidelnou zastávkovou stanici v Železném Brodě. Vzadu nás jistil Jarda Studna se svým tříkolovým kočárem. Tak jsem měl perfektní přehled, že jsme všichni, když byl na obzoru. Jezdíme obyčejně z Hrabačova na Roprachtice a kolem rozhledny U borovice až do Semil-Cimbálu a tady odbočíme na Bozkov a následně Ž. Brod. Jede se kolem Jizery po docela pěkné silnici, krásnou přírodou. A nemůže nám to zkazit ani téměř dvoukilometrový úsek z Cimbálu na křižovatku na Ž. Brod, který je v naprosto katastrofálním stavu.

V Ž. Brodě stavíme, někdo dotankuje, někdo si dává kafčo, někdo cigárko. Dál jedeme na Pěnčín, Jablonec nad Nisou a Vratislavice. Několikrát jsem studoval mapu, ale stejně potom zahnu blbě. Tentokrát mě to ale vytrestalo. Vím, že se jede směr Děčín, a to kolem Babylonu. Ovšem o křižovatku dříve je cedule Děčín a já tedy odbočil tam. Hned jsem zjistil, že jedu blbě. Tak otáčíme a pojedeme o křižovatku dál. Těsně vedle mě zastavil Milan TU.  Chtěl jsem si šlápnout na zem, ale byl tak blízko, že jsem to nedal a začal padat. Kdyby nestál tak blízko, položil bych motorku na padáky a bylo. Takhle jsem lehl na něho a prásk. Plexi štít je na dvě půlky, zrcátko vyvrácené. Zbytek plexi jsem dal do kufru a s nefunkčním zrcátkem jsem musel dojet až domů. A to víte, jak se jede, když nevidíte vlevo od sebe. Bez pravého se dá přece jen jet. No nakonec jsem to zvládl i tak.

Výstava byla skromná, ale pěkná. Potkal jsem se s Honzíkem z Motoklubu East Way, nakonec jsem potkal i Božku s Giovanym. Motorkáři z Tanvaldu a jedou do Liberce autem, to aby je náhodou neofouklo. Na výstavě byl i Jan Révai, tak jsme poslouchali jeho zajímavé povídání o cestě Střední Amerikou.

V Babylonu jsme se i naobědvali, abychom nemuseli zase hledat po cestě hospodu.

Po třetí hodině jsme odjížděli, tentokrát po dálnici na Turnov s tím, že si dáme kávu na Malé Skále, na Boučkově statku. Co se dělo tam, to je děs. Narváno. Narváno nejen venku ale i vevnitř, zrovna tak ve vedle stojícím informačním středisku. Nakonec nám poskytl azyl hotel Malá Skála.  Bylo nádherně teplo, tak jsem si dal, dosud neochutnané nealko pivo, Svijanského vozku. Je dobré.

No, nakonec jsme se vydali k domovu. Musíme tentokrát jezdit do Vrchlabí přes Hostinné, protože v Mladých Bukách uzavřeli most přes Úpu, most na Rudník. Bylo by to celkem jedno, nebýt ty objížďky po mizerných silnicích.

O půl sedmé jsme byli doma. Byl jsem bez toho plexi celý vyfoukaný, napůl hluchý a celý paf. Nejsem na to zvyklý, seděl jsem vždy jak za pecí. Nakonec to nebude dlouho trvat, a bude nové. Jarda ho nechá vyříznout, a já ho potom, snad, dopasuji. A i to zrcátko jsem možná vyřešil za použití epoxydového lepidla.

A tak jsme s přáteli prožili pěknou sobotu, v pohodě, tedy až tak trochu na mě. A tak to má být. Najeli jsme cca 240 kilometrů, což není moc, ale ani málo.

A tak si přátelé užívejte i vy. Ať zase není ve zprávách nějaká reportáž o končícím životě motorkáře. Nechápu proč se v tom tak všichni vyžívají.  Je samozřejmě škoda každého člověka. Ale s tisíci motocykly na silnicích samozřejmě stoupá riziko nehody. Škoda zaplatit za svoji nerozvážnost.

Věřím, že se budeme vždy snažit se tohoto vyvarovat.

Ač nejsem věřící, přece jen na Motomši si vždy toho svého Anděla strážného předcházím. A jezdím tak, aby mě stíhal, protože uštvaný vám není k ničemu.

Tak s úsměvem za přáteli na asfalt. Budu rád, když se potkáme.

Jarda z Úpice

Pár fotek od nás je zde:

http://jardazupice.rajce.idnes.cz/Motovystava_Liberec/

http://milanmedak49.rajce.idnes.cz/Liberec_7._4._2018/

http://jardabat.rajce.idnes.cz/Moto_vystava_Liberec_7.4.18/

http://cynda64.rajce.idnes.cz/Liberec/

Komentáře   

 
+1 # mikeš 2018-04-08 22:30
Jardo,já jel v sobotu po noční,kdy jsem si 1,5 hodiny zdřímnul do PHY.První problém:ulomila se mi vlajka a já ji na dálnici někde ztratil...Probl ém 2. Po sjezdu z dálnice jsem marně hledal zadní kolíbkovou řadičku, taky zůstala někde na dálnici...A jedeme s Kozlem domů, zastavili jsme se v Obědovicích na papání a koukáme že na pravé stupačce mi chybí guma(celá podložka pod nohu. Ať žije Čína a HD!!! :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Jarda 2018-04-09 06:34
Sobota byla nějaká smolná, i přesto, že bylo krásné počasí. Tak nám nezbývá než dát všechno dokupy, a zase brousit asfalt. Doufám, že se někde konečně potkáme. Ale musíš se ke mně hlásit, už ani nepamatuji jak vypadáš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář


Další informace