A zase je tu tradiční Hostinné

Krkonošské otevírání šoupátek v Hostinném 2018.

Jsou akce, které se pravidelně opakují, jsou oblíbené a hojně navštěvované motorkáři. Mezi ně patří i Krkonošské otevírání šoupátek na jaře, a naopak Zavírání šoupátek na podzim. To samozřejmě platí i o našem Motoklubu Úpicko. Jen vyloženě nepříznivé počasí nás může odradit. A také se tak v minulosti stalo. Obě akce se opakují, občas s nějakou změnou. Před nějakým časem se k tomu přidala motorkářská mše v kostele Nejsvětější trojice, letos naopak přišel pan farář na náměstí a promlouval zde. Nakonec obešel většinu našich strojů a pokropil je svěcenou vodou, aby ožili po dlouhé zimě a spolehlivě fungovali. Že to asi funguje je vidět na mojí Kawině, neboť má najeto, nebo respektive natočeno na tachometru, již bez pár kilometrů 100 000. A jezdí stále, nemusím dolévat olej, jen benzín. A aby si trochu pochutnala tak tankují 95 Efektu na Benzině.

Na vyjížďky již tradičně nejezdíme a obvykle po odjezdu hlavního pelotonu jedeme rovnou do kempu na Pecce, kde se v klidu a bez velkého čekání naobědváme. Tentokrát jsme jeli ještě o něco dříve, protože tam vystavovali kluci z Novopacké K2 moto několik modelů motocyklů Yamaha.

Jedeme obvykle z Hostinného na hlavní silnici přes Slemeno a tentokrát nejkratší cestou na Borovnici a Pecku. Již vloni mi někdo říkal, že tu asfaltovou hrůzu opravili. A skutečně, všude je parádní asfalt. Jinak bychom jeli opět na „kochačku“, to je přes Stupnou. Krásná kroucená silnička s nádhernými chaloupkami okolo. Ale samozřejmě jsme to jeli již několikrát. Vyjedete v Bělé u Pecky a pak zbývá jen několik kilometrů do cíle. Dorazili jsme včas, ale tentokrát zde bylo již trochu těsněji. A to peloton teprve přijede.

Jídel byl slušný výběr, já to mám lehké, vítězí česká klasika „smažák“ a hranolky. K tomu malé Nealko pivo a káva.

Dlouho jsem se nezdržoval, jel jsem se domů rozloučit s naším synem, který zase odjížděl do Plzně. Přijede dvakrát za rok, to když potřebuje vyměnit gumy na autě. Vracel jsem se tentokrát zpátky na Horka u Staré Paky. Cestou do Borovnice jsme potkali hlavní skupinu, která ve velkém počtu dojížděla do cíle. Z Horek jsem pokračoval na Trutnov. I když vím, že je to tady samá vesnice, omezení rychlosti a navíc zde operuje tmavá Octavia s modrými blikátky, přece jen ta cesta mnohem kvalitnější. Ke mně se ještě přidal Cynda s Dádou, museli jet nakrmit zvířectvo. Obvykle jezdíme směrem na Vidonice, Bílou Třemešnou a potom přes Dvůr Králové a Hajnice domů. Jenže tři čtvrtiny cesty jsou zralé tak na tank, a to se tam ještě pomlátí. Na motorku je to děs. Ale cestáři raději opravují hlavní silnice, které to obvykle ještě ani nepotřebují a tyto „mezivesnické pěšiny“ jim jsou „na háku“.

Zbytek naší party pokračoval ve výletní cestě a jeli na kávu. Podle fotek byli v Lázních Bělihrad, venkovní posezení  hotelu Bohumilka. Byli jsme tu na podzim a bylo to příjemné. Kam pokračovali potom nevím. Možná k domovu.

Počasí bylo nádherné, skoro by se dalo říci úmorné. Na tom náměstí v Hostinném vůbec. Ale tak to má být. Protože jezdit v dešti po výletech je na nic.

Tak přátelé jezděte a užívejte. Rád si čtu jakési „reporty“ z cest, ale ne o tom, že jeden se zabil o zeď a druhý skočil na motorce z mostu do potoka, jak to podává tisk.

Tak hodně štěstí na silnici.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde:

http://jardazupice.rajce.idnes.cz/Hostinne-otevirani_soupatek/

http://milanmedak49.rajce.idnes.cz/Hostinne_21._4._2018/

http://hynekj.rajce.idnes.cz/Otvirani_soupatek_Hostinne_2018/

Přidat komentář


Další informace