Podzimní motosraz na Potštejně

Motorkáři opět na Potštejně, tentokrát na podzim.

Začátek září je již poněkolikáté ve znamení několika zajímavých akcí. Jarda Harlejář pořádá sraz veteránistů H-D v úpickém kempu a Motorkáři v jedné stopě zase sraz v táboře Železničář na Potštejně.

Tak jedeme do Potštejna. Potkat se s přáteli, se kterými jsem se setkával již řadu let, a to ještě v Kostelci nad Orlicí, tehdy pod názvem Motodědci.

Podzimní setkání je o něco kratší než červnové, koná se pouze v sobotu a neděli. V pátek bylo docela ucházející počasí, tak jsme doufali, že to opět „rosničky“ neuhodnou a bude pěkná i sobota.

Ale tentokrát jim to, žel Bohu, vyšlo. Moc nám to nevadilo, jeli jsme totiž autem, naší „polomotorkou“. Ale tentokrát se střechou nahoře. Od domova nás provázel občasný deštík. Měnil intenzitu podle místa, před Potštejnem to už byl déšť regulérní.

Jsme na místě, zapisujeme se a platíme za ubytování v chatce a stravu. Dostali jsme chatku č. 25. Osud si s námi pohrál, byla to chata Alenka. Takže jsem spal s Alenkou v Alence. Ostatně všechny chatky mají dívčí jména, jen WC má označení Páni.

Naházíme věci do chatky a jdeme na oběd. Je knedlo, vepřo, zelo. Výborné, protože zde vaří skutečné kuchařky s velkým K. Celé prázdniny tu je dětský tábor, tak to nemohou šulit jako některé restaurace.

Po obědě si dáváme kafčo a cigárko. Sedíme a klábosíme. Stále někdo přijíždí a tak se naše parta stále rozrůstá, navzdory počasí. Faktem je, že nás většina přijela autem. I Miko, ale ten se celou sobotu styděl, že jako kovaný motorkář je autem. V sobotu to vypadalo jako prima věc, ale neděle již byla na motorku jak stvořená. Pepíno přijel nádherným Oplem Tigra CC, my naším Peugeotem 206 CC, Fanda má Peugeota 207 CC, manželka Oty má Peugeot 307 CC, a tak asi budeme moci založit klub kabrioletů.

V podvečer, po večerním řízku s bramborovou kaší, jsme se přesunuli do „Pendolína“, krytého posezení s bufetem. A samozřejmě je k tomu živá muzika, Fanda a jeho hudební banda. Svým výkonem zahanbí i Medvědy, proto asi už moc nevystupují. Ti Medvědi. Dáda si s ostatními prima zatančila, byla v „tanečním“ a moc ji to slušelo. A tentokrát zdokumentovala obyčejné věci, na rozdíl ode mne. Alespoň máme všichni přehled.

Z Machova přijela parta motorkářů z bandy Macho-OFF s Predátorem. Známe ho z akcí v okolí, ale tentokrát jsme s ním byli i osobně. Zapózoval s námi, aby byla i nějaká sranda. Pořádají motosraz v Jetřichově a všechen výtěžek jde na dobročinné účely.

Kolem desáté hodiny přestalo pršet a začalo lít jak z konve. A to myslím trvalo až do rána. Před půlnocí jdeme spát, vytrvalci vydrželi až do ranních hodin.

Ráno se mi zdálo, že stále prší, ale to nám pod okny zurčela a šuměla Divoká Orlice. Sluníčko vykukovalo z mlžného oparu, nádhera.

Po snídani a nezbytných náležitostech odjíždíme k domovu. A dalo by se krásně jet na motorce. Bylo nádherně až do večera. Odpoledne jsem se ještě vydal do trutnovského špitálu, abych o všem poreferoval Jirkovi „Chopperovi.“

A tak nám víkend krásně uběhl, potkal jsem se s přáteli a v červnu příštího roku nesmím chybět. Je jich tam mnohem více. Letos jsem to nějak v dobré vůli vynechal, a je to škoda.

Tak přátelé, na jaře zase na shledanou.

Pár fotek je zde:

https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Motorkari_Kostelec-podzim/

https://cynda64.rajce.idnes.cz/Potstejn_podzim/

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace