Otevírání šoupátek-Hostinné 2019

Otevírání šoupátek, aneb opět Hostinné v akci.

Nevím již pokolikáté to bylo, ale už je to dost dlouho co jsem začal jezdit do Hostinného. To se nás sešlo jen pár a to na parkovišti před dnešním rehabilitačním ústavem. Současné Otevírání i Zavírání šoupátek se koná na náměstí, a pokud je pěkné počasí bývá zcela zaplněno. Tak tomu bylo i tentokrát.

Vydal jsem se poněkud opožděně na cestu. Směr klasika Pilníkov a Chotěvice. Za Pilníkovem ještě dotankuji, protože silnice z Chotěvic do Hostinného je uzavřena a čerpací stanice je hned na začátku. Potkával jsem cestou plno motorek řítících se na Trutnov. Pak jsem se dozvěděl, že je tam naváděla značená objížďka. Nicméně zcela zbytečně, protože je možno použít zkratku na Čermnou a odtud do Hostinného.

Přijíždím na náměstí a bylo docela slušně zaplněné. Potkávám jako obvykle řadu přátel, kteří se ke mně hlásí, pak jsou tu i ti, kteří mě najednou neznají a honem někam mizí, aby se se mnou nemuseli potkat. Jsou směšní. Ale musím říci, že Ti prima přátelé stále převažují. A těch si vážím.

Potkávám Giovanyho s Božkou. Tentokrát jedou ve třech. Giovany má na sedadle krásný, tedy „krásný“, kotec pro pejska.  Má možnost koukat dírou ven, a aby na něho nefoukalo má i štítek před oči.  Faktem zůstává, že neměl základní výbavu, brýle a helmu, což jako bývalý učitel v autoškole by měl vědět. Potkávám se s kluky ze severní sekce. Trochu mně vypadla jména, takže v tom mám malý zmatek. Jeden z nich marodí, tak mu přeji brzké uzdravení, aby se zase mohl svézt, a je jedno jestli s námi, nebo sám. Jízda na motorce za krásného počasí přece jen naleje plno sil.

Čekáme, až hlavní kolona odjede a pokračujeme jako obvykle na Pecku. Tentokrát opět po mé oblíbené trase přes obec Stupná. Chvíli na to jsme v kempu na Pecce. Motorek je zde již celkem dost, mnoho motorkářů jede z Hostinného přímo sem, jako my. Dávám si oběd a po chvilce lelkování jedu na Lázně Bělohrad s cílem na Zvičině. Bylo zde docela dost návštěvníků, takže si musím vystát frontu na kofolu. Po čase se opět zvedám a přes přehradu Les Království pokračuji k domovu. Okolí přehrady bylo zaplněno návštěvníky. Auta stála na každém kousíčku, prostě mazec. Na chvilku zastavuji a vidím pejska, podobného toho od Giovanyho. Nakonec to byl on. Giovany, Božka a Kary s paní byli na přehradě. Ještě okukujeme Karyho trucujícího Harleje, ale nakonec se zalekl přesily a naskočil. Tak mazali domů, jako já.

Bylo to parádní odpoledne. Všude plno motorek, sluníčko dělalo co mohlo. Super.

Tak přátelé, mějte se moc prima a užívejte krásného počasí. A vždy s rozumem, protože havárie nikdy nepřináší nic pěkného.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Otvirani_soupatek_Hostinne_2019

Další informace