Na konci letošní sezóny

Konec letošní sezóny, opravdu již definitivní.

Image result for motocykl pod plachtou"Závěr roku nám motoristům moc radosti nepřinesl. Sice jsem se ještě na sváteční den 17. Listopadu svezl do Nového Města nad Metují, ale to bylo tak vše. Stále jsem byl přesvědčen, že není všem dnům konec, ale byl.

Poslední den listopadu, večer se lehce okolí zabělalo spadlým sněhem. Sice nic moc, ale přece jen to bylo avízo přicházející zimy. Lehce nám omrzly některé rostliny, které jsme včas neuklidili, kaluže měly tenký ledový příklop. Co dál. Odpojil jsem baterii na motorce, přikryl ji plachtou a definitivně ji odsoudil k zimnímu spánku.

A co se týká našeho Peugeotu, tedy „Gabči“, udělal jsem to samé. Stojí v garáži přikrytá plachtou a čeká na svoji jarní vyjížďku.

Není to tak dávno, co jsme s přáteli podnikli vánoční a silvestrovskou vyjížďku, sice jen po okolí Úpice, ale podnikli. Na náměstí zpíval sbor vánoční koledy a my tam stali s motorkami. Letos to již nehrozí. Někteří již nejsou mezi námi,  a nebo mají své zdravotní problémy, jako např. já. Takže to už nic pro mě není.

Čekám tedy netrpělivě na jaro, abychom zase vyskočili, respektive se vydrápali do sedadla a vyjeli zase na asfalt. Nepodnikám již žádné dlouhé cesty, pomalu se courám, ale o to více si to užívám a kochám se krajinou. Takhle mohu krásně objevovat místa, která jsem dosud míjel a mnoha věcí si nevšiml. Fotky z našich toulek jsou zde https://jardazupice.rajce.idnes.cz/

Letos jsem podnikl mnohem méně akcí a příští rok nebude lepší. Ale i tak mám stále radost z ježdění a hlavně ze setkání s některými přáteli. Těch opravdových je málo, ale o to více si toho člověk cení. A s ostatními motorkáři se na silnici rád pozdravím, zatím to stále funguje. A to člověka řadí mezi motorkáře, do motorkářské rodiny, bez rozdílu motorky a věku jezdce. A tak to má být.

Je první den prosince a vánoce tu budou co nevidět. Po několika dnech přejídání bude silvestr a začne nám další rok. A už jen budeme čekat na teplo a sucho, čekat na to až otevřeme vrata a zase vystrkáme ty své miláčky. Už se na to moc těším. A těším se na to, až si zase někde společně zamáváme.

Tak přátelé, ať nám ta nepříznivá doba utíká co nejrychleji.

Jarda z Úpice

Další informace