Sváteční květnové výletování

Květnové sváteční výletování.

Virus se poněkud unavil a tak spousta lidí vyrazila na výlety, do přírody a za nákupy. Nejsem jiný, tak jsem toho využil i já, jen nákupy jsem vynechal.

Několik výletů jsme podnikli s vnučkou, kterou jsme měli na hlídání, ale jen naší „gabčou“, tedy kabrioletem.  A zbytek na motorce. Musím ty dva dopravní prostředky střídat, aby jim to nebylo líto.

Ale tak nějak po pořádku.

Ve čtvrtek 7. 5. jsem autem podnikl malý okruh Broumovskem, se zastávkou v pivovaru Olivětín. Bylo krásně, takže jsem jel bez střechy, tady z poloviny jako na motorce. Koupil jsem nějaké pivo, ke grilování. Mají omezený provoz, takže je sortiment menší, ale ta černá třináctka neměla chybu. Broumovský okruh volím vždy, když nevím kam jet a musím se svézt. A to je jedno na jakém stroji. Jen letos jsem to jel již čtyřikrát.

Jičínskem na Kawasaki Drifter

Pátek 8. 5. jsem věnoval motocyklu. Nevím kam, tak volím opět osvědčenou trasu Jičínskem. Jel jsem to již mockrát, ale je to vždy prima. Silnice do Jičína je pěkná, až na těch mizerných 300 metrů v Miletíně. Radní by se měli hluboce zastydět, že nejsou schopni tento kousek opravit. A samozřejmě se musí objíždět Dvůr Králové přes Zboží. Silnice z Jičína je opravena a jízda je zde příjemná. Před Lomnicí nad Popelkou odbočím na horu Tábor. Tedy již po několikáté. Z hlavní silnice až nahoru je mizerná cesta, ale je to jen něco přes kilometr. Nahoře je restaurace s vyhlídkou věží. Bylo zavřeno, ale je to obvyklý stav, i když žádný virus není v dohledu. Tak jen narovnám záda a pokračuji. Tentokrát nestavím ani v Lomnici, kde vždy kupuji ty báječné suchary. Stejně je zavřeno. Jedu dál na Košťálov a do Jilemnice. Místy je silnice záplatovaní a ne zrovna pěkná, ale většinou to celkem ujde. Nestavím ani v Jilemnici, stejně je všude zavřeno a Zvědavou uličku znám. Pokračuji směrem na Horka u St. Paky a vezmu to zkratkou ze Studence přes Bukovinu do Dolní Kalné. Pak již jen směrem Trutnov a Úpice. Prima svezení. Vzhledem k tomu, že je téměř všude zavřeno to nezabere mnoho času. Najel jsem něco málo přes 150 kilometrů. Provoz na silnici zhoustl, ale nejvíce bylo všude motorkářů. Všichni natěšeni z pěkného počasí a prima jízdy. Vždyť naše sezona není až tak dlouhá, a v zimě jezdí málokdo. A tak jsme se radostně zdravili a těšili se spolu s ostatními.