Výlet do Jizerských hor

Výlet do Jizerských hor.

Je neděle a vydali jsme se na výlet do míst, která jsme měli navštívit společně s Evou ve středu. Díky technické závadě k tomu nedošlo. Protože manželka letos nějak trucuje a nechce se ji jezdit, tak jsem to zkusil s autem. A to mně vyšlo. Tak pojedeme autem se střechou v kufru. Koneckonců bylo celý den nádherně a podobných aut bez střechy jsme potkali hodně. A motorkářů, těch bylo dnes mnohem více než v sobotu.

Vydali jsme se krásnou trasou Desná, Souš a Smědavá do Hejnic. Silnice okolo Souše byla jako korzo. Tolik lidí najednou se jen tak nevidí. Každé volné místo plné aut, zákaz nezákaz. Poutní areál v Hejnicích je prohlášen kulturní památkou a najednou lze klidně fotit. Tak trochu fotíme a pokračujeme do Lázní Libverda. Vždyť místní Hejnický areál jsme již navštívili mnohokrát.  V Lázních Libverda jsme za pár minut. Několikrát jsem přes lázně projel při cestě na Obří sud a dál. Ale nikdy nezastavil. Až dnes. Jsou to překrásné upravené lázně. Natáčelo se zde několik epizod filmu Hostinec u Kamenného stolu. Zbytek v Solnici u Rychnova n. K.. A protože k lázním patří teplé plněné lázeňské oplatky, tak ochutnáme i je. Byly dobré.

Pokračujeme do Frýdlantu s cílem omrknou „hradozámek“ Frýdlant. Dovnitř jsme nakonec nešli, neboť bychom se zdrželi přes dvě hodiny a náš plán nebyl zdaleka u konce. Jedeme tedy na Liberec, Jablonec n. N. a na Černou Studnici. Musí se vyšplhat nahoru až k rozhledně. Cesta je celkem úzká, ale s kvalitním asfaltem tak je to pohádka. Nahoře je plno aut, cyklistů a asi i pěších. Restaurace funguje, ale objevili jsme Gril, kde jsme si dali specialitu a výborně jsme se najedli.

Pak už jen z kopce dolů do obce Krásná, navštívit Kittlův dům, který je po rekonstrukci otevřen veřejnosti. Zrovna zde probíhala podzimní pouť s mnoha stánky, občerstvením a atrakcemi. Nádhera. Procházíme celý areál a okukujeme zdejší nabídku. Nakonec koupíme jen pár mlsů pro naše psí slečny, protože nás jistě netrpělivě očekávají a budou nás patřičně vítat.

No a následuje Železný Brod, Semily a Valteřice, kde se zastavíme ještě na zmrzlinu. Pak již prolétneme Vrchlabí a Trutnov a „přistáváme“ doma před garáží.

Byl to parádní výlet, a byl by i super na motorce. Těch přibližně 270 kilometrů je celkem houby.

Tak snad někdy příště, nebo ještě teď?

Jarda z Úpice.

Fotky jsou zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Po_Jizerskych_horach_1/

                           https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Po_Jizerskych_horach_2/

Další informace