Trocha bilancování na závěr roku 2020

Konec roku 2020, tedy alespoň toho motorkářského.

Do konce kalendářního roku sice chybí ještě několik týdnů, nicméně pro většinu motorkářů skončil. Letošní rok byl celý takový zvláštní, řekl bych nestandardní. Od jara jsme čekali na hezké počasí, potom nás zaskočil ten Covid 19. Já navíc seděl doma s utrženou Achilovkou a čekal, jak se všechno vyvrbí. Nakonec se vše tak trochu zklidnilo a mohli jsme nasednout a vyrazit na asfalt. Všichni se bili v prsa, jak jsme s tím neřádem vyběhli. Konec byl nakonec jiný, ale to už tak bývá.

Využil jsem pěkného počasí a příležitosti dát se někam na výlet. Jsem profesionální důchodce, tak jsem se vydával na cesty kdykoliv v týdnu. Zajímavé bylo, že obvykle nejlepší počasí bylo v pátek. Několik výletů jsem podnikl s kolegyní Evou, podotýkám kolegyní, ale nakonec jsem podnikl více sólo jízd, a to mě přišlo jako nejlepší. Jedu kam chci já, kde je to pro mě zajímavé. Mám rád památky, ať již hrady a zámky, památky technické, ale i krásná místa v přírodě. Mohu zastavit, kde chci, na jak dlouho chci, jít kam chci a nemusím mít oči stále na zpětném zrcátku. A tak jsem si užil několik výletů po místech, kde jsme kdysi byli, ale nijak se nezdržovali. Projel jsem několik parádních míst, vyzkoušel některé parádní silničky, ale samozřejmě i řadu těch pod psa. Nebylo toho tolik jako dříve, ale i tak to bylo prima. Samozřejmě jsem podnikl několik výletů kabrioletem, ale to je taková zdvojená motorka, takže prima i to. Manželka letos nějak stávkovala a nechtělo se ji jezdit. Celé dny trávila a tráví u šicích strojů a šije. Roušky, trička, šaty pro děcka a nevím co ještě. Ale baví ji to, tak ať si šije. Dostanu sponzorský dar a jedu. Bez poznámek, nebo zbytečného vyptávání. Během dne mě nekontroluje, protože ví, že se domů vrátím. Spokojený z výletu s vyčištěnou hlavou a plný pozitivních zážitků.

Konec roku už nebyl tak příznivý. Počasí bylo nevyzpytatelné, tak jsem motorku přikryl plachtou a skončil. Dal jsem se trošku do zkulturnění zahrádky. Přitom jsem někde něco chytil a tak jsem nemohl využít ani těch několik krásných dnů, které v říjnu ještě přišly.

Jsem fit, v pohodě užívám teplo domova a podřimuji u TV. Asi to tak má být. Na příští rok, pokud to odolnosti dovolí, mám připraveno několik zajímavých míst k navštívení, tak to snad zrealizuji.

Teď už nás čekají jen Vánoce, Silvestr a hup, jsme v dalším roce. Příští rok je pro mě opět ve znamení STK, což už teď mně přináší černé myšlenky. Uvidíme, co bude. Tak si užívejte i vy přátelé, těším se na novou sezonu a na setkání s vámi.

Jarda z Úpice

Fotky jsou jako obvykle zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace