Vzhůru na sever do Sosnové

Je krásně, tak honem na výlet.

Na moto mši ve Vrchlabí jsem se před týdnem nedostal, myslel jsem, že odešla baterie. Alespoň to tak naznačovala inteligentní nabíječka. Na štěstí to tak nebylo a po nabití tester baterií dokonce ukázal lepší hodnoty, nežli byly původní. No ale Vrchlabí jsem propásl. Na internetu jsem objevil akci na Autodromu Sosnová. Měl jsem obavy, co kdyby mi motorka opravdu někde „klekla“. Co potom. Nakonec jsem se odhodlal a vyrazil.

Směr Vrchlabí, přes rozkopanou silnici z Trutnova, následně trochu komplikací ve Vrchlabí, zde se rovněž opravuje a ještě se do toho zamotali hasiči. Pak přes Roprachtice na Semily Cimbál, s odbočkou kolem Jizery do Ž. Brodu. Spodem se nedá jet, opravuje se silnice v Loukově. Od Spálova bylo kolem Jizery plno aut, a všude plno lidí. Konaly se zde závody ve vodním slalomu. Zastavil jsem se na Benzině, jako vždy když tudy jedu. Mínil jsem jet přes Jablonec n. Nisou do Liberce a potom dál na Děčín. Pro zajímavost jsem zadal cíl, Kunratice u Cvikova, do navigace a ta mě směrovala na Malou Skálu. Jasně, na dálnici do Liberce. Tak jsem ji konečně jednou poslechl a jel podle ní. Vzala to zkratkou přes Frýdštejn a hnedle jsem byl na dálnici. Rádelský mlýn, tedy ta křižovatka, je hotová a tak to frčelo. Liberec opět nezklamal. Bude to zde určitě na dlouho, zbourali polovinu mostu a druhá bude čekat na stejný osud. Stavba nového není dosud nikde vidět.

Dojedu do Kunratic s tím, že navštívím zdejší sklárnu a jejich pověstnou Skleněnou zahradu. Většina rostlinstva je ze skla, takže žádné zalévání. Konala se zde slavnost ke 150 tému výročí Sboru dobrovolných hasičů, tak jsem se tam nedostal. Tak někdy příště. Jel jsem tedy po otřesné polosilnici do Pekelných dolů. Bylo krásné počasí, tak zde bylo plno jako vždy. Trochu jsem se občerstvil a po chvíli pokračoval kolem sklárny A je to do Sloupu. U sklárny je prima Sklářská krčma, ale byla vyhrazena svatebčanům. Jen jsem vyjel z parkoviště, jela svatební kolona. Tak jsem nevěstu propásl.

Pokračoval jsem do Sosnové, navštívit autodrom. Bylo zde rovněž plno. Akce běžela od rána, tak jsem zhlédl jen pár závodů a prošel kolem výstavních stánků se závodními skvosty, jezdícími už před mnoha lety, nebo i zcela nedávno. Nádhera. No ale čas kvapil, tak opět na cestu, tentokrát k domovu. Za M. Boleslaví kolona, staví se zde kruhák. Pak už to šlo jak po másle.

Silnice byly plné aut, a hlavně kolegů motorkářů.  A jezdili všemi směry, Bůhví kam. Zajímavé bylo i to množství trajků. Začíná to být nějaká móda. Má to také své výhody. Byla to nádherná sobota. Pro mě to byl balzám na nervy, moc jsem si to užil. A moje obava? Byla naprosto zbytečná. Všechno fungovalo jak má, včetně mé tělesné schránky.

Tak si to přátelé užívejte také.

Jarda z Úpice.

Pár fotek je jako obvykle zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Sosnova_2022/

 

Další informace