Výlet na Vysočinu do Svratouchu

Výlet za moto veterány do Svratouchu.

Podle předpovědi počasí, kde si model dělá, co chce, měl být čtvrtek posledním hezkým dnem tohoto týdne. O víkendu by mělo pršet. V Úpici je sv. Anenská pouť, ke které patří dešťová přeháňka, alespoň to tak pravidelně bývá. Vnučku jsme odvezli domů, začala nějak marodit, tak jsem mohl opět vytáhnout motorku a vyrazit. Ráno jsem prohlížel mapy, kam se vydat. Na mnoha místech jsem byl, někde i několikrát. Nakonec jsem zvolil jako cíl cesty Muzeum motocyklových veteránů ve Svratouchu. Několikrát jsem jel okolo, ale většinou již bylo pozdě. Tak to dnes napravím.

Použil jsem moji „oblíbenou“ trasu. Jaroměř, Pardubice, Chrudim až do Trhové Kamenice. Jaroměř jsem projel v pohodě, bez výraznější kolony. V Pardubicích dostavěli křižovatku u Parama a je to teď přímo paráda. A odsud to mažete po pěkné silnici okolo Chrudimi a Slatiňan. Obchvat je hotov a je to přímo paráda. Žádné popojíždění v koloně přes dvacet kruháků. V Trhové Kamenici odbočuji na Hlinsko, ale ještě předtím už konečně zastavuji ve Rváčově a jdu udělat pár snímků té zvláštnosti z panenek. Za chvilku jsem v Hlinsku a nedá mi to, abych se opět nestavil v Betlémě. Soubor staveb lidové architektury je nádherný. A co na tom, že jsem tu byl, tuším, vloni.

A je tu Svratka a hnedle Svratouch. Muzeum motocyklů. Muzeum je soukromé, a řekl bych velmi pěkné. Sehnat tolik motocyklů a financí dá jistě pořádnou fušku.

Z muzea odjíždím na Skuteč, kde jsem to nějak polet a trochu si zajel po okreskách. Na náměstí nic zajímavého není. Tak jedu na Chrast, kde si konečně udělám pár obrázků, tedy jen v okolí zámku. Mám zde příbuzné, ale nevím kde. Tak jsem to mazal k domovu. Jel jsem Rozestavěnými silnicemi, asi to má souvislost s budováním D 35. Ale bylo to i tak prima. Najel jsem sice něco přes původní plán, ale motorka i já jsme to zvládali.

Tak se přátelé mějte prima, užívejte počasí, zdraví  a pohody

Jarda z Úpice

Nějaké fotky jsou zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Za_moto_veterany_do_Svratouchu/

 

Další informace