Koncem září na výletě.

Počasí se malinko umoudřilo, nebo to je již Babí léto?

Na tom tak ani nezáleží, hlavně, že se udělalo trochu pěkně. V pátek jsem vše promarnil. Obloha byla modrá, ale nakonec jsem podlehl připomínkám manželky a nikam nejel. Bylo mně to ale líto.

V sobotu se sluníčko občas schovávalo za takové cáry mraků, ale vyjel jsem. A nelitoval. Nejel jsem daleko. Vybral jsem si letos opomíjenou Zvičinu a přehradu Les Království. Ve Dvoře Králové jsem odbočil na náměstí za takovým parádním kabrioletem v domnění, že mají nějaký sraz. V Kocbeřích totiž stály hnedle dva. Ale nic takového se nekonalo, jen náměstí bylo plné stánků s různými cetkami, s pivem a občerstvením. Nevím, zřejmě byla nějaká oslava, třebas k volbám. Kdo ví.

Původně jsem měl v plánu jen přehradu, ale při pohledu na Zvičinu jsem změnil plán. Tak nejdříve tam. Bylo zde docela dost návštěvníků, zejména cyklistů. Také celá kolona žen ve zralém věku s obepnutým tělem elasťáky. Pěkný pohled. Taková cyklistická erotika. Ale nechyběli ani motorkáři a pěší. Bufet fungoval jako obvykle, tak jsem si dal kávu a nechal se ohřívat sluníčkem. Bufet zde má vždy docela pěknou nabídku a kupodivu stále normální ceny.

Po chvíli jsem se vydal úzkou silničkou do Třebihoště a do Bílé Třemešné s cílem přehrada. Zde bylo zaplněno každé volné místo. Restaurace a asi i bufet fungovaly, tak nebylo co řešit. Jako pokaždé jsem neodolal a musel jsem udělat pár fotek. Přehrada je tak krásně fotogenická, jako polonahá modelka. Na obou koncích jsou instalovány semafory, tak je třeba obrnit se trpělivostí, ale frekvence světel je celkem rychlá. No a pomalu jsem mazal domů. Sluníčko pomalu zacházelo a začínalo se ochlazovat. Potkal jsem řadu motorkářů, kteří využili počasí jako já.

Tak se přátelé mějte prima. A případné Babí léto ať zatím počká, budu příští týden zahřívat postel v Trutnovském špitále. Tedy snad jen týden. Ale jak to půjde, zdraví a počasí dovolí, budu opět někde na cestě „okolo komína“.

Jarda z Úpice

Pár fotek je zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Konec_zari_na_Zvicine/

 

Další informace