Krkonošské otvírání šoupátek, aneb Hostinné - jaro 2010

Vcelku pravidelně jezdíme za přáteli do Hostinného. Na jaře uvítat sezónu, na podzim se s ní rozloučit. Nebylo tomu jinak ani letos. Předpověď počasí byla více než příznivá. Ráno sice „šedivák“ nic super nenaznačoval, ale před polednem bylo krásně. V Hostinném pak již někteří svlékali části oblečení.

Vydali jsme se na cestu v docela pěkné koloně na Suchovršice, kde čekala reportérka Lucka s Martinem a přáteli. V Trutnově na kruháku jsme to nějak nedocenil, a když jsem nikde neviděl Endyho, pokračovali jsme dál. Teprve po cestě jsem si uvědomil, ne že nejede, ale asi jsme jeli poněkud dříve a ujeli mu. Moc mě to mrzelo. Jedinou útěchou mi bylo, že vím, že trefí do Hostinného na náměstí sám.
Na tankovali jsme před Hostinném a na této pumpě jsme byli přesně ve 12,00. Uctili jsme tedy i my tragedii polských politiků minutkou klidu a pokračovali na náměstí. Na naše obvyklé místo pod Titány na radnici jsme pro jistotu nezaparkovali, neboť tam stálo auto Městské policie a její osádka stojící opodál vypadala docela nas…ě. Tak kdo by měl náladu hádat se se zamindrákovaným šerifem. Nakonec odjeli a náměstí se zaplnilo jako vždy. Odhadem tak 300 – 400 motorek.
Dali jsme si tradiční kafíčko, poklábosili s přáteli, prohlédli motorky přátel, kteří přezbrojili. Jako třeba Radek z Trutnova. Opět se vrátil ke Kawině. Škoda to Driftera, takhle jsem tam byl s ním osamocen.
Po půl druhé jsme se všichni vydali směrem na Trutnov a po silnici, po které jsme dopoledne přijeli, pokračovali znovu. Na cestu nám požehnali svatí, kteří jsou pravidelnými návštěvníky na tomto setkání.

Pak již jen směr Mostek a hurá na Pecku. Z tohoto směru je pohled na Pecku překrásný. My obvykle jezdíme obráceně, tak jsme tenhle pohled mohli vychutnat poprvé. Končíme v autokempinku v Pecce. Přátelé, tento kemp byl zmodernizován, myslím s pomocí fondů EU, ale nemá chybu. Takhle nějak by měli vypadat všechny kempy. Klobouk dolů. Škoda, že s námi nebyl Miko, ten by ho měl určitě sebou.
Dali jsme si občerstvení, klobásu, masíčko na grilu, guláš, točené pivo bez piva, někteří kávu a chystali jsme se k odjezdu. Ještě předtím nás odchytl pořadatel a chlapci museli soutěžit. No ale na výsledek toho všeho jsme již nečekali, takže jedinou odměnou jim byla sranda při zápolení.

Abychom poznali trochu pěkného i v okolí, vydali jsme se na Zvičinu a abychom tam nedělali jen rámus, přišlo na řadu malé občerstvení. Po chvilce jsme opět v sedlech a zastavujeme až v Radči, před hostincem u Ládíka. Autokros již skončil, vše bylo uklizeno a tak malé zdržení s vodníkem z Havlovic a rozjíždíme se domů. Ani se to nezdálo, ale bylo skoro sedm navečer, sluníčko pomalu uléhalo na polštář a přicházela zase trochu zima. Tak hurá domů, otevřít konečně pivo s pivem a relaxovat.
Myslím si, a není to jen můj dojem, že se ta sobota 17. 4. 2010 společně s přáteli vydařila. Chyběl nám Olda s Dášou, Hanka, Honza, Mikeš, Miko a pár dalších přátel, aby naše obvyklá parta byla kompletní. A mohu, alespoň za sebe říci, že s touhle naší partou jezdím moc rád.
Domů všichni dorazili v pořádku, a tak to má být….
Tak se všichni mějte prima. A zase brzo na viděnou.
Mám malou obecnou poznámku. Nemusím Američany, ani nemám rád ty jejich hloupé nápady. Co si však myslím že je užitečné, je jízda v koloně podle jejich stylu. Vím, že ne všichni jezdí rádi po kraji silnice, nebo naopak po prostředku, ale jízda v koloně 300 motorek, pokud budou mít odstup jen 5 metrů mezi sebou, znamená hada dlouhého téměř 2 kilometry. A to je potom k neuhlídání.  Začnou předjíždět auta, všichni znervózní a malér může být hned. Bylo by vhodné při každé takové vyjížďce na to trochu apelovat.
Pro rozšíření obzorů přidávám pár odkazů:

http://hynekj.rajce.idnes.cz/Hostinne_17.4.2010/#album  - fotky z vyjížďky
http://www.peckasport.cz/ - autokemp Pecka
http://zvicina.eu/  . Zvičina u Dvora Králové n. L.
http://www.severni-jezdci.cz/clanky/jizda-v-kolone/jizda-v-kolone - jízda v koloně
http://www.k1400.cz/clanky/zivot/jizda/v_kolone.php - to samé jinak

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Další informace