Zavírání šoupátek v Hostinném 2020

Zavírání šoupátek, aneb konečně opět v Hostinném.

Hostinné je nakloněno motorkářům a tak se zde konají již několik let dvě prima akce. Jarní Krkonošské otevírání šoupátek a pak jejich opak, podzimní Krkonošské zavírání šoupátek. Obě akce jsou vždy hojně navštěvovány. I já bývám pravidelným účastníkem, jen velmi nepříznivé počasí mě může odradit, což se i několikrát stalo. Ale obvykle zde panuje prima počasí i nálada. Letos na jaře nám všechno zhatil ten kulatý nesmysl, koronavirus. A při této podzimní akci měli pořadatelé šťastnou ruku, neboť v sobotu bylo 3.10 a od 5.10 jsou opět podobné akce zrušeny.

Vyjíždím před polednem a přidal se ke mně i Zděnda s Dádou. Dojíždíme na náměstí v Hostinném, kde už parkovala kupa motorek. Potkali jsme se zase po delší době s několika přáteli, okukovali motorky, ostatně tak, jako to dělala většina. O jedné po poledni se vydala část motorkářů na vyjížďku, s cílem Autokemp Pecka, kde je vždy připraveno bohaté občerstvení. Na vyjížďky již nejezdím, po ne příliš dobrých zkušenostech s chováním některých mladíků. Ale těch nějak na štěstí ubývá.

Jedeme přímo některou z pěkných cest přímo na Pecku. A tak to dělá řada ostatních. Najíme se bez velké fronty a v klidu. Čekáme vždy na příjezd ostatních a pak se vydáváme někam na výlet, nebo přímo domů, tak jako letos.

Prima jsme se svezli i občerstvili. A bylo to fajn, přímo balzám na motorkářovu duši. A tak by to mělo být. Doufám, že počasí nám ještě bude přát a najezdíme plno kilometrů, než ty své miláčka odstavíme a zakryjeme plachtou.

Tak se mějte prima a postavte se na obranu tomu pitomému viru.

Jarda z Úpice

 

Pár fotek je jako obvykle zde: https://jardazupice.rajce.idnes.cz/Hostinne_podzim_2020/

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace